Nişanlanırken Yapılması Gerekenler..

 
Nişanlanıyorsunuz..
 
Nişanlanıyorsunuz. Düğününüze sadece bir adım kaldı. Artık birbirinizi daha yakından tanıyacağınız tatlı günler başlıyor. Nişanlılık dönemi beraber geçireceğiniz bir ömrün planlarını yapacağınız bir dönem.
Birbirinize daha da yakınlaşıp ısınacağınız bu tatlı süreci iyi değerlendirin. Çünkü belki de sorumlulukların omuzlara bindiği evlilikte dahi bulamayacağınız heyecanlı günleri nişanlılıkta yaşayacaksınız. Nişan günü gelip çatmadan hazırlık organizasyonunuzu yapın.
 
Öncelikle;
 • Nişana kimleri çağıracağınıza karar verin.
 • Aile içi bir tören mi yoksa kalabalık bir tören mi istediğinize karar verin.
 • Nişan bohçası ve hediyelerinizi tamamlayın
 • Nişan evde olacaksa neler ikram edeceğinize, dışarıda olacaksa masa düzeni, menu ve müzik düzenine dikkat edin.
 • Kıyafetinizi, ayakkabılarınızı ve aksesuarlarınızı 15 gün önceden hazırlayın.
 • Manikür, pedikür ve cilt bakımınızı 1 gün önceden yaptırın.
 • Nişan günü için kuaförünüzden randevu alın.
 
 

Mekan

 
Genel olarak nişan töreni aileler arasında yapılırken, bu güzel anları kalabalık bir dost topluluğuyla paylaşmak isteyenler sosyal mekanları ya da düğün salonlarını da seçebilirler. Nişan töreni ekseriyetle kız tarafının üstlendiği bir faaliyet olduğundan evde yapılacaksa kız evinde yapılır. Eğer sosyal bir mekan tercih edilmişse masraflar kız tarafınca üstlenilir.
 

Nişan Yüzükleri ve yüzük takma anı

 
Bir ömrün beraber yaşanacağı evlilik kurumunun sembolik bağlılığını taşıyan nişan yüzükleri (alyansları) gelin ve damat birbirlerine karşılıklı alırlar. Tören başlangıcında yüzükleri kırmızı bir kurdele ile bağlanmış şekilde gelin ve damat birbirlerinin yüzük parmaklarına takarlar. Kurdelenin ailelerin hürmetli bir büyüğünce kesilmesi adettendir.
 

Nişan kıyafeti

 
Tören evde yapılacak ise daha sade tasarımlı fakat canlı renklerde tasarlanmış bir abiye seçebilir. Eğer dışarıda kutlama yapılacaksa daha gösterişli ve iddialı bir tuvalet de tercih edilebilir.
 

Nişan takıları

 
Müstakbel damat biricik nişanlısına takacağı takıyı mümkünse önceden gelin hanıma beğendirmelidir. İnci seti, altın küpe-bileklik-kolye seti yada şık bir broş damat beyin hediyesi olabilir. Gelin ise saat ya da yaka iğnesi hediye eder. Ama nişanda gelinin hediyeleri daha az olabilir. Aileler gelin ve damada günün anlamını simgeleyen takılar takarlar.
 

Nişan bohçası

 
Sitemizde nişan için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm gereksinimlerinizi çarşı pazar yorulmadan en kalite ve uygun fiyat garantisiyle bulabilirsiniz.
Nişan bohçası adı verilen bu alışverişleri 4 bölümde toplayabiliriz.
 
 1. İç giyim
 2. Kozmetik
 3. Takı
 4. Giyim
 
 

 
 
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.
Yandex.Metrica